Najczęstsze naprawy telefonów Samsung - SmartSerwis24

Pomimo rozwijania się technologii, dostarczania użytkownikom coraz to nowych rozwiązań, gadżetów, funkcji i wyglądu w naszych smartfonach, dalej bardzo często konsumenci skarżą się na częste uszkodzenia. Niejeden serwis Samsung boryka się z ich naprawami. Jakie najczęściej możemy spotkać w smartfonach, które oferuje nam firma Samsung?
Wymiana szybki w telefonie
Wymiana szybki jest nagminne naprawiana w serwisie. Przyczyną są delikatne i lekkie smartfony. Wiele klientów nie korzysta z dodatkowej foli ochraniającej i pokrowca, co dodatkowo naraża telefon na usterki. Wymiana szybki trwa około 2 godzin. Zostaje wymieniana tylko i wyłącznie sama szybka bez jakiejkolwiek elektroniki. Nasz serwis jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt do wymiany szybek w telefonach.
Wymiana wyświetlacza w telefonie
Najczęściej spotykana awaria smartfonów Samsung. Szybki niestety uszkadzają się nawet przy trzymaniu telefonu w kieszeni. Tym bardziej dzieje się to przy upadkach, rzucaniu, nieodpowiednim użytkowaniu. Wymiana samej szybki nie jest droga i problematyczna, z kolei wymiana wyświetlacza, to droga sprawa. Kiedy ekran nie reaguje na dotyk, jest rozlany bądź nie włącza się w ogóle, wymieniamy cały moduł wyświetlacza. Jednak obecny rynek oferuje wiele tańszych zamienników, lecz nie są one tak dobrej jakości jak oryginały firmy Samsung
Wymiana głośnika i buzzera
Naprawa dźwięku – to bardzo popularne uszkodzenie, które dzieje się najczęściej, kiedy głośnik telefony zostanie zapchany lub zalany. Niejednokrotnie samo czyszczenie elementów obudowy głośnika pomaga w zaistniałej sytuacji. Zdarza się również, że telefon, był już wcześniej demontowany, wtedy istnieje ryzyko, że „niefachowy serwis Samsung”, uszkodził go mechanicznie. W nielicznych przypadkach powód leży po stronie oprogramowania. Zatem można go rozwiązać za pomocą aktualizacji.
Wymiana mikrofonu
Przyczyną może być zapchany otwór mikrofonu bądź błędne aktualizacje systemu. Zdarza się też, że dojdzie do zawilgocenia urządzenia. Wtedy, mikrofon może być jednym, z wielu uszkodzonych elementów. W telefonach producenci montują zazwyczaj dwa mikrofony. Usterka jednego, nie oznacza uszkodzenia drugiego mikrofonu. Trzeba sprawdzić, który mikrofon uległ awarii, zanim podejmiemy się naprawy. Nasz serwis Samsung sprosta takiemu wyzwaniu.
Wymiana złącza USB
Przyczyną może być zapchane wejście na ładowarkę. Bardzo często psuje się z powodu nieprawidłowego korzystania z ładowarki – m. in. ciągnięcie za kabel, zbyt mocne wpychanie kabla do gniazda. Należy zwrócić uwagę, na sposób z korzystania z telefonu podczas ładowania. Bardzo często do uszkodzenia dochodzi, gdy ładując telefon, opiera się on na wpiętej wtyczce, nadwyrężając gniazdo. Autoryzowany serwis Samsung bardzo często nie uznaje reklamacji złączy ładowania.

Szczegóły strony https://smartserwis24.pl: